Click here to subscribe today or Login.
First Posted: 3/7/2015
Today’s Events
CLASS 2A BOYS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Dallas Relay`Dallas“200 Medley Relay`19
Jacob Skoronski`Tunkhannock`Jr.`100 Butterfly`21
Tunkhannock Relay`Tunkhannock“200 Freestyle Relay`16
CLASS 2A GIRLS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Wyoming Sem Relay`Wyoming Seminary“200 Medley Relay`21
Kaylin Augustine`Dallas`Sr.`200 Freestyle`30
Paige Kupsky`Wyoming Seminary`Jr.`200 IM`11
Annalise Cheshire`Dallas`Fr.`50 Freestyle`4
Riley Williams`Holy Redeemer`Jr.`Diving`16
Desiree Margani`Berwick`Jr.`Diving`19
Abby Zolner`Dallas`Fr.`100 Butterfly`23
Nicole Rose Lukesh`Wyoming Seminary`So.`100 Butterfly`27
Dallas Relay`Dallas“200 Freestyle Relay`11
Thursday’s Events
CLASS 2A BOYS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Matthew Edkins`Lake-Lehman`Sr.`Diving`4
Andriy Molchanov`Wyoming Seminary`Sr.`Diving`14
Connor Thole`Holy Redeemer`Jr.`100 Freestyle`27
Ezra Moore`Dallas`Sr.`500 Freestyle`29
Connor Thole`Holy Redeemer`Jr.`100 Backstroke`19
Nick Dubinski`Holy Redeemer`So.`100 Breaststroke`16
Reid Luksic`Dallas`Sr.`100 Breaststroke`18
Porter Luksic`Dallas`Jr.`100 Breaststroke`21
CLASS 2A GIRLS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Paige Kupsky`Wyoming Seminary`Jr.`500 Freestyle`26
Annalise Cheshire`Dallas`Fr.`100 Backstroke`14
Morgan Manglaviti`Tunkhannock`Jr.`100 Backstroke`21
Dallas Relay`Dallas“400 Freestyle Relay`6
Wyoming Sem Relay`Wy0ming Seminary“400 Freestyle Relay`22
Friday’s Events
CLASS 3A BOYS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Valley West Relay`Wyoming Valley West“200 Medley Relay`24
Ed Zawatski`Wyoming Valley West`Sr.`50 Freestyle`1
CLASS 3A GIRLS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Felicia Grego`Hazleton Area`Sr.`200 Freestyle`30
Felicia Grego`Hazleton Area`Sr.`100 Butterfly`30
Saturday’s Events
CLASS 3A BOYS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Ed Zawatski`Wyoming Valley West`Sr.`100 Freestyle`4
Brandon Winters`Pittston Area`Sr.`100 Backstroke`32
Terry Vrabec`Wyoming Valley West`Sr.`100 Breaststroke`32
Valley West Relay`Wyoming Valley West“400 Freestyle Relay`24
CLASS 2A GIRLS
Name`School`Grade`Event`Seeding
Clare Winton`Wyoming Valley West`Jr.`500 Freestyle`32
Mia Nardone`Pittston Area`Sr.`100 Backstroke`30
Alexis Ivanitch`Wyoming Valley West`So.`100 Breaststroke`31
Valley West Relay`Wyoming Valley West“400 Freestyle Relay`23